PRACOWNIA ULTRASONOGRAFICZNA OKULISTYKI

Pracownia Ultrasonograficzna Okulistyki naszego szpitala dysponuje nowoczesnym ultrasonografem Tomey UD-6000 umożliwiającym wykonywanie badań w prezentacji A i B oraz specjalną głowicą do ultrabiomikroskopii.

Badanie ultrasonograficzne jest znakomitą metodą diagnostyki wszelkiego rodzaju schorzeń okulistycznych, zwłaszcza przy nieprzeziernych ośrodkach optycznych, uniemożliwiających wgląd do wnętrza oka. Szczególne zastosowanie znajduje w przypadku guzów gałki ocznej, odwarstwień siatkówki i naczyniówki, ciał obcych wewnątrzgałkowych, zwichnięć soczewki.

Ważną funkcją USG jest możliwość wykonania biometrii, czyli kalkulacji wartośći sztucznej soczewki, jaką należy wszczepić pacjentowi po usunięci zaćmy. Z kolei ultrabiomikroskopia znajduje duże zastosowanie do diagnostyki jaskry.

Pracownia Ultrasonograficzna mieści się w budynku nr 23 (Poliklinika) na parterze.