ołnierze0

W dniu 07 maja 2019r. 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach odwiedziła Delegacja U. S. Army Europe. Ogromnym wyróżnieniem było dla Nas goszczenie Generała Ronalda T. Stephensa, który zarządza międzynarodową jednostką organizacyjną  Regional Health Command Europe Usareur Command Surgeon U.S Army Europe.

Z naszej strony udział w spotkaniu wzięli Zastępca Dyrektora ds. medycznych, lek. med. Marek Femlak, przedstawiciele działu księgowości i Rzecznik Szpitala. Podczas spotkania rozmawialiśmy o sposobach funkcjonowania opieki medycznej wobec Żołnierzy delegowanych na ćwiczenia do Polski. W następnej kolejności zastępca Dyrektora ds. medycznych wraz z Rzecznikiem Szpitala oprowadzili Gości po terenie Naszego Szpitala. Przedstawiciele służb medycznych Armii Amerykańskiej mięli okazję obejrzeć między innymi Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Kardiologiczny z podoodziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego, Zakład Diagnostyki Obrazowej oraz Oddział Ortopedii Traumatologii oraz Narządu Ruchu. Rozmawiali również z Ordynatorem Oddziału Anestestezjologii i Intensywnej Opieki.

Cieszymy się iż współpraca na poziomie międzynarodowym z Żołnierzami spoza granic kraju odbywa się w sposób pomyślny. Liczymy na powodzenie dalszej współpracy w przyszłości.

Tekst i zdjęcia: mgr Deniz Katrin Mrozik/ Rzecznik Prasowy

ołnierzea