ODDZIAŁ DERMATOLOGICZNY
 

 
 
  
105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią

   SP ZOZ Żary    
                       
  Budynek nr 28   
               


                   Dyżurka pielęgniarska                      

tel. 68 470 78 42  

 

dermatologia

 

 
KADRA MEDYCZNA

 
Pełniąca obowiązki kierownika
    
     lek.med. Junona Czyż-Kulczycka
     Specjalista dermatologii i wenerologii
 
Asystenci

     lek.med. Jerzy Nowakowski
     Specjalista dermatologii i wenerologii

     lek.med. Wioleta Hoppa
     Dermatolog, wenerolog
    
     Pielęgniarka oddziałowa Urszula Szuter
     licencjat pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego

 ODDZIAŁ / WYKONYWANE ŚWIADCZENIA


 Oddział Dermatologiczny naszego szpitala jest jedynym oddziałem tej specjalizacji w województwie lubuskim. Zapewnia leczenie stacjonarne chorób skóry wszystkim Lubuszanom, ale także pacjentom z województw sąsiedzkich.

Oddział posiada 19 łóżek szpitalnych.

Do najczęściej diagnozowanych i leczonych chorób skóry należą: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, alergiczne, kontaktowe zapalenie skóry, liszaj płaski, owrzodzenia podudzi, a także choroby pęcherzowe.

W ramach szeroko pojętej diagnostyki wykonujemy specjalistyczne badania z zakresu mykologii, bakteriologii i wenerologii. Prowadzimy ocenę dermatoskopową wszelkich podejrzanych zmian skórnych z czerniakiem na czele. W razie potrzeby dysponujemy możliwością zlecenia oceny hist.-patologicznej pobranych materiałów. Przeprowadzamy drobne zabiegi z zakresu chirurgii dermatologicznej, zabiegi krioterapii, elektrokoagulacji. Prowadzimy fototerapię naświetlaniem ultrafioletowym UVB 311nm w przypadku takich chorób jak: łuszczyca, choroby alergiczne, choroby przebiegające ze świądem skóry, bielactwo, łysienie.

Zapewniamy szybką i pełną diagnostykę oraz terapię zmian nowotworowych i przednowotworowych skóry. W lecznictwie ogólnym stosujemy antybiotykoterapię, leki antyhistaminowe, leczenie kortykosterydami, immunosupresyjne, retinoidami itp.

Oddział dysponuje nowoczesną lampą do naświetlania ultrafioletem UVB 311nm, aparatem do krioterapii, dermatoskopem do oceny znamion barwnikowych, urządzeniem lancetron do zabiegu elektrokoagulacji.

W Oddziale każdemu choremu profesjonalną opiekę medyczną zapewnia doświadczona i wyszkolona kadra lekarsko - pielęgniarska.

Pacjenci Oddziału konsultowani są w razie potrzeby przez innych lekarzy specjalistów. Przy Oddziale funkcjonuje Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczna umożliwiająca kontrolę i kontynuację leczenia w warunkach ambulatoryjnych. Do Poradni Dermatologicznej nie jest wymagane skierowanie. Poradnia jest czynna w godzinach rannych i popołudniowych.