20191030 124938

   W ostatnią środę, 30 października 2019r. mieliśmy okazję wziąć udział w niecodziennym, aczkolwiek niezwykle potrzebnym spotkaniu. Dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 2 imienia Jana Brzechwy w Żarach gościły w placówce ratownika medycznego 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. 

    Pan mgr Maciej Sarnecki pokazał przedszkolakom wnętrze i wyposażenie karetki, jak również wyjaśnił jakiego rodzaju sprzęt znajduje się w pojeździe, zademonstrował również jego działanie, wzmacniając przy tym poczucie bezpieczeństwa w przypadku gdyby któreś z dzieci znalazło się kiedyś w sytuacji zagrożenia zdrowia. Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się w jaki sposób wezwać Pogotowie Ratunkowe, a także jak wygląda praca ratownika medycznego. Przedszkolaki wykazały się dużą dojrzałością, kierowane ciekawością zadawały wiele pytań. 

   Uważamy, że edukacja dzieci w zakresie pomocy medycznej stanowi istotny wkład w ich rozwój i pozwala odnaleźć się w nagłej, nieoczekiwanej sytuacji. Mamy nadzieję, że już w niedługim czasie spotkamy się z młodymi ludźmi na szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, która stanowi kluczowy element w ratowaniu ludzkiego życia. Na tego rodzaju wiedzę z pewnością nigdy nie jest za wcześnie.

 

Tekst: mgr Deniz Katrin Mrozik

Zdjęcia: mgr Maciej Sarnecki

photo2

photo1

20191030 125127