nalewajko

   Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ppłk rez. lek. med Zbigniewa Nalewajko. Ostatnie pożegnanie Pana Doktora zostało zaplanowane na 27 listopada 2019r. o godz. 12:30  i odbędzie się w rodzinnych Bobrowicach.

   cukrzycy0

   W dniach 13 i 14 listopada 2019r. 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ zorganizował specjalistyczne konsultacje w ramach obchodzonego przez Nas corocznie Światowego Dnia Cukrzycy. Każdego roku specjaliści zatrudnieni w placówce porszerzają wiedzę Pacjentów na temat choroby jaką jest cukrzyca i zwiększają świadomość towarzyszących jej objawów.  Poczas tegorocznej edycji spotkania Pacjenci otrzymali możliwość pomiaru poziomu glukozy we krwi i  skorzystania z porad lekarza diabetologa- dr n. med. Marka Femlaka, pielęgniarki posiadającej specjalizację w dziedzinie diabetologii- mgr Anny Tracz, a także Pani dietetyk- mgr Anny Marciniak.

Jubileusz0

    105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Żarach obchodzi w tym roku wyjątkowy Jubileusz- 75 Rocznicę Powstania.  W piątek 25 października zorganizowano uroczyste Obchody Jubileuszowe. Święto rozpoczęła Msza Święta w Kościele  Parafii Wojskowej pw. Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego celebrowana przez bp. dr Pawła Sochę. Eucharystia przebiegała w towarzystwie asysty honorowej Żołnierzy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

iko2 

 W dniu dzisiejszym, 8 listopada 2019r. Pacjenci 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach posiadali możliwość skorzystania z pomocy Przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia przy zakładaniu Profilu Zaufanego. Warto podkreślić, iż jest to warunek konieczny do korzystania z IKO (Internetowego Konta Pacjenta). Podczas wydarzenia Pacjenci otrzymali szansę uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania i rozwianie wątpliwości w kwestii planowanych zmian w wystawianiu recept przez lekarzy.

   

   20191030 124938

   W ostatnią środę, 30 października 2019r. mieliśmy okazję wziąć udział w niecodziennym, aczkolwiek niezwykle potrzebnym spotkaniu. Dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 2 imienia Jana Brzechwy w Żarach gościły w placówce ratownika medycznego 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. 

    spirometria0

    Z bezpłatnego badania spirometrycznego podczas  kolejnej akcji spirometrycznej „Wiem jak oddycham a Ty?”  zorganizowanej 7 i 8 października 2019r. w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach skorzystało łącznie 60 osób.

 metner0

   W ostatni piątek, 27 września 2019r. pożegnaliśmy Ordynator Oddziału Kardiologicznego, Oddziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego- dr n. med. Elwirę Metner. Wraz z zakończeniem pracy Pani Doktor w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach tracimy nie tylko wspaniałego specjalistę w dziedzinie kardiologii, ale i człowieka o wielkim sercu, niezwykle oddanego pracy na rzecz Pacjentów. 

   Składamy dr n. med. Elwirze Metner życzenia wszelkiej pomyślności w podejmowaniu kolejnych zawodowych wyzwań, wielu sukcesów, jak i satysfakcji oraz szczęścia w życiu osobistym. 

   syrenada0

   Mając na względzie jak cenna jest aktywność fizyczna w zarówno w zdrowiu, jak i w przebiegu niektórych chorób postanowiliśmy włączyć się w organizację I Olimpiady Osób Niepełnospranych, która odbyła się w ramach "III Żarskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego".